sobota 3. dubna 2010

Vojín Harry Lamin - Úvod

Harry Lamin se narodil v Srpnu roku 1887 ve východním Midlands v Anglii. V roce 1917 se ve věku devětadvaceti let zapojil do bojů První světové války.

Tato fotka zobrazuje Harryho ve škole. Označil jsem ho - je v druhé řadě zepředu. Naneštěstí zde není žádné datum, ale Harry zde vypadá na zhruba sedm let, takže tato fotka musela být pořízena kolem roku 1984.

Během jeho služby v armádě psal domů bratrovi a sestře dopisy, které se zachovaly a dostaly se mi do rukou.
Dopisy jsem přepsal a přidal komentáře, takže by měly dávat smysl.

Vznikl tak dynamický a dojemný popis zážitků obyčejného muže za mimořádné situace.Nic jsem nepřetvářel, dopisy jsou přesně tak jak je Harry napsal.

Záměrem tohoto blogu je publikování Harryho dopisů přesně 90 let poté, co je napsal. Jeho první dopis, z výcvikového tábora, napsal 7. února 1917. Na blogu bude zveřejněn 7.února 2007Každý dopis bude zveřejněn ke stejnému datu, jako byl napsán. Jsou mezery, kde po mnoho týdnů žádné dopisy nejsou, nedokážu vysvětlit proč, možná byly ztraceny, opravdu nevím.

Prosím, klidně se ozvěte, pokud vás blog zaujme. Je tu možnost fascinujícího nahlédnutí do osudů obyčejného vojáka za těch hrozných časů.

Žádné komentáře:

Okomentovat