pondělí 5. dubna 2010

Postavy v Harryho dopisechJe čas přiblížit pár postav, se kterými se v dopisech setkáte...ETHEL - Harryho žena. Sňatek uzavřeli v březnu roku 1914 na radnici v Basfordu, předměstí Nottinghamu. Jako Harryho zaměstnání bylo uvedeno “Krajkář”, jeho žena byla zaznamenána jako přadlena. 

Vzali se pár měsíců před vypuknutím války.WILLIE je jejich syn. Narodil se v březnu 1916, téměř rok před tím, než Harry odešel do války. 

Měli ještě dalšího syna, Arthura, ale jediný záznam, který jsem zatím našel je křestní list z kostela v Ikestonu. Později vyšlo najevo, že Arthur zemřel v dětství.

 Když Willie vyrostl, stal se úspěšným obchodníkem s textilem. Za druhé světové války byl v armádě, zřejmě jen o pár minut zmeškal loď do Singapuru. Došlo totiž k jeho přeložení k PT sboru (sbor zodpovědný za fyzickou přípravu a výcvik armády - pozn. překladatele) a to zrovna když se účastnil přehlídky, připraven nastoupit na loď ! Willie je stále naživu, bydlí v sanatoriu v Derbyshire. Harry se často o Williem ve svých dopisech zmiňoval. Muselo být hrozné zanechat doma manželku s malým dítětem a odejít do války.


V dalších příspěvcích ještě přidám krátké popisy dalších postav.

Žádné komentáře:

Okomentovat